Wystawa rysunku Antoniny Bożym-Rotari

W piątek 5 stycznia, w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy prac młodej artystki Antoniny Bożym-Rotari. Przybyłych na wydarzenie powitali dyrektor ROK Robert Mazurek i opiekun galerii Arkadiusz Kulpa. Na wystawie zaprezentowane zostały portrety stworzone w technice rysunkowej.

Artystka pochodzi z Mołdawii, jednak już od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2017 roku z wyróżnieniem dziekańskim obroniła dyplom artystyczny z malarstwa i aneks z rysunku w pracowni Malarstwa Sztalugowego u prof. Stanisława Żukowskiego. Artystka oprócz rysunku i malarstwa interesuje się również rzeźbą oraz grafiką komputerową.

Publiczność zgromadzona na wernisażu była pod wrażeniem realizmu oraz dbałości o szczegóły w prezentowanych pracach. – Antonina Bożym-Rotari po mistrzowsku posługuje się światłocieniem w wydobywaniu najważniejszego fragmentu rysunku – w tym przypadku twarzy, resztę pozostawiając niedopowiedzianą. Modelami do portretów były dzieci i młodzież, głównie członkowie rodziny artystki. Część z nich była obecna w piątkowy wieczór na wernisażu i własna osobą potwierdzała mistrzostwo Antoniny w dziedzinie portretu – powiedział Arkadiusz Kulpa, opiekun Galerii „Oranżeria”. Ponadto artystka na wystawie zaprezentowała autoportret, który wykonała dziesięć lat temu i wszyscy obecni mogli zobaczyć jak bardzo rozwinął się przez ten czas jej talent i warsztat

Antonina Bożym Rotari gotowa jest podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie rysunku. Już od stycznia w Radzyńskim Ośrodku Kultury będzie prowadziła zajęcia z rysunku. Spotkania dla dzieci i młodzieży będą się odbywały dwa razy w tygodniu – zakończył wernisaż Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury