Wieczór promocyjny tomiku poezji Teresy Tętnik

11 kwietnia 2018 r.

fot. Tomasz Młynarczyk

 

Wydaniem tomiku poezji Teresy Tętnik Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” rozpoczęło nową, wydawniczą dziedzinę aktywności - „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Będzie je realizować wspólnie z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. – Chcemy w ten sposób promować twórczość lokalnych poetów– mówi Robert Mazurek.

Spotkanie promujące pierwszą książkę – tomik Teresy Tętnik „Wiersze zebrane” odbyło się w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury 11 kwietnia. Była to okazja do zaprezentowania wierszy i samej poetki.

W rozmowie, którą przeprowadziła Renata Sieromska, Teresa Tętnik mówiła m.in. o źródłach inspiracji, okolicznościach powstawania wierszy. – Zawsze lubiłam czytać, pisać zaczęłam przypadkowo. Do napisania pierwszego wiersza zainspirował mnie wielki żuk, jakiego zobaczyłam na ścieżce – wspominała Teresa Tętnik. – Świat jest piękny i straszny, warto się nim interesować, warto interesować się przyrodą – po prostu życiem.

Poetka zdradziła, że ma już w szufladzie kolejne wiersze i zechce, by one także zostały wydane. Renata Sieromska zapewniła, że w wierszach radzyńskiej poetki każdy znajdzie coś dla siebie. – Wielość  tematów budzi  podziw – żart miesza się z powagą, przemijanie z trwaniem, optymizm z pesymizmem – mówiła moderatorka spotkania.

Kolejnym punktem spotkania była recytacja wybranych utworów Teresy Tętnik w interpretacji uczniów ZSP im. Jana Pawła II oraz przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezentacje uświetniły występy wokalne Aldony Sadowskiej.

Jak podkreślił Robert Mazurek, spotkanie odbyło się w ramach cyklu imprez organizowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Każdego 11 dnia miesiąca w Radzyńskim Ośrodku Kultury będzie się odbywało wydarzenie kulturalne mające uczcić tę rocznicę.

Anna Wasak

 

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury