W niedzielę 22 lipca odbyła się piąta edycja „Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury”. Tym razem pogoda dopisała i wszystkie zaplanowane wydarzenia odbyły się w plenerze. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta Piknik Szlachecki, a na zakończenie odbył się koncert Łukasza Jemioły pt. „To właśnie… Radzyń! Spotkanie z piosenkami przedwojennymi”.

Uczestnikiem Pikniku Szlacheckiego była Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chorągiew Husarska Ziemi Lubelskiej”. Przygotowała ona wiele ciekawych pokazów. W zaaranżowanym obozie można było podglądać codzienne życie, ponadto odbył się pokaz strzelecki, walk na szable, strojów i uzbrojenia z epoki. Podczas pikniku swoją strefę miała też Radzyńska Grupa Łucznicza. Każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a ponadto zapisać się na zajęcia, które już pod koniec wakacji ruszą w naszym mieście. Dzień pełen wrażeń zakończył koncert Łukasza Jemioły pt. „To właśnie… Radzyń! Spotkanie z piosenkami przedwojennymi”. Artyście na scenie towarzyszyła żona Magdalena.

Kolejna odsłona Letniej Sceny ROK odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia. Szczegóły już wkrótce na plakatach.

Na Letnią Scenę Radzyńskiego Ośrodka Kultury zaprosili Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, a także organizatorzy: firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Więcej szczegółów dotyczących Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury dostępnych jest na https://www.facebook.com/events/653993141626875/

fot. Tomasz Młynarczyk

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury