Koncert wielopokoleniowy „Od przedszkola do seniora” w ROK

W sobotę 20 stycznia w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wielopokoleniowy koncert z okazji dnia babci i dziadka pt. „Od przedszkola do seniora”. Licznie zgromadzoną publiczność powitała Aldona Sadowska, pomysłodawczyni imprezy, instruktor ROK.

Zebrani goście mogli podziwiać wykonawców z różnych grup wiekowych prezentujących bardzo szeroki wachlarz talentów. Śpiewem i tańcami występy rozpoczęły dzieci z radzyńskich przedszkoli. Następnie scenę przejęła młodzież szkolna, która m.in. zaprezentowała zabawny i wzruszający spektakl o parze starszych ludzi - babci Zeni i dziadku Stefanie, którzy wybrali się na dyskotekę gdzie uczyli młodzież jak się kiedyś tańczyło. W końcu przyszedł czas na występy seniorów, którzy śpiewali i recytowali własną poezję.

Występy podsumował Rektor radzyńskiej filii UTW, Dariusz Gałan recytując wiersz autorstwa pani Hanny Guz pt. „Most pokoleniowy”. Na zakończenie tego uroczystego wieczoru, prowadząca koncert w imieniu wszystkich wnucząt, złożyła najlepsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

Tekst: Arkadiusz Kulpa

fot. Tomasz Młynarczyk

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury